Hoşgeldiniz... Yeni Çekilişlerimiz Etkinlik Alanından Paylaşılacaktır... Bizi Takipte Kalın...
Sponsor Reklam
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epoksi Zemin Kaplama
#1
Binaların tasarımlarında bahsedilen binaların ne amaçla kullanıldığına göre planlar yapılmaktadır. Bahsedilen planlar sadece dış tasarımdan ibaret de değildir. Bu alanda mimarlar ya da tasarımcılar özellikle zemin türleri üzerinde mesai harcamaktadır. Son yıllarda endüstriyel zemin kaplama ya da sıradan yapılarda epoksi kullanım oranları artış göstermiştir. Bu durumun ana nedeni binaların zeminlerinin uzun süre ilk günkü gibi kullanılabilmesini sağlamaktır.
Epoksi zemin kaplama sistemlerinin binanın tamamında değerlendirilmesi zorunlu değildir. İstek ya da gereklilikler yüzünden belirlenmiş olan bölgelerde bu materyal tercih edilebilmektedir. Miktar ya da boyut olarak uygulama adımları değişim göstermemektedir. Üstelik alana göre değerlendirilmekle birlikte uygulama zamanı oldukça kısadır. Özellikle kendi alanındaki diğer materyallerle kıyas edildiğinde epoksi zeminler daha kısa süre içerisinde teslim edilmektedir. Teslim süresinin uzun olmaması bu ürünün tercih edilmesindeki ilk nedenlerden biri olarak değerlendirilmektedir.
Fabrika Zeminlerinde Epoksi
Konutların yanı sıra epoksi fabrika zemin kaplama materyali olarak da kullanılabilmektedir. Fabrikaların zeminlerinin hangi üründen imal edildiği çok önemlidir. Çünkü fabrikalar üretim alanlarına göre farklı malzemelerin taşınmasını gerekli kılmaktadır. Buna ek olarak fabrikalarda sürtünme oranları yüksektir. Son olarak fabrikalarda asidik reaksiyon gösteren malzemelere sıklıkla denk gelinmektedir. Sayılan nedenler yüzünden zeminlerin maksimum kalitede olması lazımdır. Epoksi verilen maddelerin tamamına çözüm önerisi olarak sunulmaktadır. Bu sayede fabrikaların zeminlerinde son yıllarda genellikle epoksiye yer verilmektedir.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren tutarsiz.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. tutarsiz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.