Hoşgeldiniz... Yeni Çekilişlerimiz Etkinlik Alanından Paylaşılacaktır... Bizi Takipte Kalın...
Sponsor Reklam
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kentsel Dönüşüm Avukatı
#1
Modernleşme demek sadece teknolojik imkanların olanaklarının artması demek değildir. Bu kapsamda pek çok farklı atılım gerçekleştirilmektedir. Şehirlerin çehrelerinin değiştirilmesi de atılan adımlardan biri olarak değerlendirilmektedir. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında hem binaların görünümleri değiştirilmiş hem de artan nüfusa yeni barınma olanakları tanınmış olmaktadır. Tabi bu tür projeler belli hak kayıplarına da yol açabilmektedir. Kentsel dönüşüm avukatı bahsedilen hak kaybına uğrayan müvekkillerin haklarını savunmak adına gerekli olan adımları atmaktadır.
Avukatların kendilerini geliştirdikleri dava alanları yerine göre değişim göstermektedir. Bundan kaynaklı olarak bireyler yaşadıkları sorunlara göre bir hukuk bürosu araştırmak zorundadır. Kimi hukuk bürolarında sadece miras avukatı bulundurulurken kimilerinde çeşitlilik söz konusudur. Ülkemizde en yoğun olan hukuk büroları ise genellikle ceza davalarına bakanlardan oluşmaktadır. Kentsel dönüşüm problemleri yaşayanların başvuracakları bürolarda bu tarzdan yoğunlukların yaşanması beklenmemektedir.
Gayrimenkul Avukatı
Gayrimenkul avukatı ya da avukatları bulunduran bürolar taşınmazlar üzerinden yaşanan sorunların çözümlerini gerçekleştirmektedir. Taşınmazların sorunları bazı durumlarda miraslardan ileri gelirken bazı durumlarda kamulaştırmadan ileri gelmektedir. Sorunların çözümleri adına atılacak olan adımlarda en önemli kıstas ise nedendir. Bundan kaynaklı olarak bireyler avukatlara konunun net bir şekilde açıklandığı bilgilendirme yazıları teslim etmektedir. Sorunun tespitinden sonra ise gerek yürütmenin durdurulması gerekse itiraz olarak değerlendirilen adımlarla işe başlanmaktadır. Sürecin ne kadar devam edeceği de duruma göre değişeceğinden kesin tarih verilememektedir.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren tutarsiz.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. tutarsiz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.