Hoşgeldiniz... Yeni Çekilişlerimiz Etkinlik Alanından Paylaşılacaktır... Bizi Takipte Kalın...
Sponsor Reklam
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merkezi Isıtma Sistemi Avantajları
#1
Merkezi ısıtma sistemleri, son yıllarda birçok binada kullanılmaya başlanan ve özellikle yeni binalarda tercih edilen bir ısıtma sistemidir. Merkezi ısıtma sisteminin avantajları incelendiğinde birçok madde sayılabilir; ama bu maddelerden en önemlisi tasarruftur. Maddi anlamda ev sakinlerini rahatlatan bu sistem ısıtma konusunda da ev sakinlerini tatmin eder. Isıtma sistemleri arasında önemli bir yere sahip olan bu sistemin diğer bir avantajı ise, binadaki tüm bölümlere eşit şekilde ısı dağıtımını yapıyor olmasıdır. Ayrıca aşırı ısınma söz konusu olduğunda da bu ısıyı kesen bir yapısı vardır. Bireysel ısınma sistemleri fatura olarak ev sakinlerini sıkıntıya sokabilmektedir ve bu konuda merkezi ısıtma sistemleri çok daha avantajlıdır demek mümkündür. 2012 yılında devlet tarafından getirilen zorunluluk ile birlikte pay ölçer denilen sistemin kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Böylece kişiler yaktıkları kadar faturalarını ödemek ile yükümlüdürler. Yani ihtiyacı kadar yakabilir ve yaktığı kadar da ödeme yapılabilir olan bu sistem, maliyet olarak da çok yüksek ücretlerde değildir.
Merkezi Isıtma Sistemi Dezavantajları
Merkezi ısıtma sisteminin en dikkat çeken dezavantajı temizlik ve bakımının olduğu süreçte, ısı veremiyor oluşu gelir. Bu durum tüm binanın soğuk olması anlamına gelir ve kaskad kazan sistemi gibi tüm merkezi ısıtma sistemlerinde bu durum geçerlidir. Pay ölçerin bu sistemde kullanılması zorunlu olmasına rağmen kullanmayan binalar var ise, bu da büyük bir dezavantajdır ve böyle bir durumda şikayet edinmekten kaçınılmamalıdır.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren tutarsiz.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. tutarsiz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.