Hoşgeldiniz... Yeni Çekilişlerimiz Etkinlik Alanından Paylaşılacaktır... Bizi Takipte Kalın...
Sponsor Reklam
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Resimlinki.com adresiyle artık resim yüklemek çok basit
#1
İnternete Nasıl Resim Yüklerim?
 İnternete nasıl resim yükleyeceğinizi merak ediyorsanız, makalemizde sizlerle paylaşıyor olacağız. Amacımız; hızlı ama mutlaka güvenilir bir biçimde, görsel içerikli dosyalarınızı internet ortamına yüklemek olacaktır. Bunun için kullanacağınız resim yükle sitelerinden bahsedeceğiz. Biliyorsunuz, bazen, görsel içerikli dosyalarımızı internet sitelerimizde yayınlamak istiyoruz. Veya dijital ortamda bir yere aktarmak istiyoruz. Ancak internet ortamında, hele ki içerik açısından biraz da önemli olan dosyalarımızın öyle doğruca paylaşılması, sonrasında karşımıza olumsuz etkileriyle çıkabilir. Bu sebepten ötürü, tercih edeceğimiz yöntemlerimiz aynı zamanda güvenilir olmak zorundadır.
 Dış ortama dijital yöntemlerle aktarabileceğiniz görsel içerikleriniz, internet sitesinin teknik detaylarında gizlidir. Yani, eğer ki internete görsel içerikli bir dosya yükleyecekseniz, uzantısı uyumlu olmalıdır. Yükleme yapmış olduğunuz görsel içerikler, sizin talebiniz doğrultusunda site içerisinde saklanırlar. Eğer dış ortamdan görüntülenip ve bunun yanında bir de dosyanın download edilmesini isterseniz, bu imkana da sahip olacaksınızdır. En önemlisi, güvenilirlik ve dosyalarınızın, izniniz olmaksızın üçüncü şahıslarla paylaşılmasının önüne geçilmesidir. İnternet ortamında yapacağınız paylaşımlarda, bu konuyu ciddiye almanızı her zaman öneriyor, altını çiziyoruz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz internet sitesini kullanarak, güvenilir dosya yükleme yapabileceksiniz.
İnternete Neden Resim Yüklenir?
 İnternete, resim upload işleminizi gerçekleştirmek için kullanmış olduğunuz site aracılığıyla, dosyalarınızı ücretsiz olarak dijital ortama aktarabiliyorsunuz. Güvenilir olan internet sitelerinde stoklanacak olan dosyalarınızı hangi amaçlarla kullanabilirsiniz? Genel olarak şu amaçlar doğrultusunda görsel içeriklerinizi kullanabilirsiniz:
·        Kendi Web sitenizde bu görsel içeriklerinizi görüntülemek
·        Forum gibi platformlarda resimlerinizi, görsel içerikli dosyalarınızı yüklemek
·        Dijital ortam aracılığıyla başka bir kaynağa dosya içeriklerini göstermek
 Kaliteli resim yükleme işlemlerinizi yaparken, görsel içeriğinizin kalitesinden ödün vermeden yüklemelisiniz. Dosya boyutunuz çok büyükse, dosyanızın çok uzun süreli bir şekilde stoklanmasını talep etmek istiyorsanız, internet siteleri, bu amaçlar doğrultusunda sizlere bulut servislerini aktif kılmaktadırlar. Yani, ücretli bir şekilde stok imkanını sizlere açmaktadırlar.
Ücretsiz Dosya Yükleme Sitesi
 Şimdi, sizlerle birlikte, internet üzerinde güvenilir olarak hızlı resim yükleme imkanları tanıyan bir siteden bahsediyor olacağız. Resimlinki sitesi, ücretsiz bir sitedir. Görsel yüklemek isteyenlere hizmet vermektedir. Site linki üzerinden ulaşabildiğiniz internet sitesi aracılığıyla, dijital ortama görsel içerikli olan dosyalarınızı servis edebiliyorsunuz. Ana sayfada çeşitli desteklenmekte olan uzantı tiplerini görüyoruz. Bunlar, JPG-JPEG-PNG&GIF oluyor. Bunun yanında, en büyük dosya boyutu olarak ise 30 MB(s) belirlenmiştir.
 Site içi sekmelere bakmaya devam ediyoruz. Gözümüze, sitenin, sınırsız bir şekilde ve tabii ki ücretsiz bir şekilde resim yükleme olanağını sunmakta olduğunu çarpıyor. Dosyalarınızı yüklerken herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz. İletişim noktasında da gerekli dile getirmek istediklerinizi belirtebiliyorsunuz. E-posta gibi bilgileriniz talep ediliyor. Kısa bir dille ‘’Konu’’ başlığına gereken bilgileri yazıyorsunuz. Bir süre sonrasında sizinle iletişime geçiyorlar. Resim yükleme noktasında sizleri uyaracağımız bir diğer konu da, +18 görsel yükleme uyarısıdır. Site bunu kesinlikle kabul etmiyor ve bunun dışında yükleme yapacağınız görsellerden sorumlu olduğunuzu bildiriyor.
Sınırsız Ücretsiz Hızlı Resim Yükle
 Sınırsız ve ücretsiz bir biçimde fotoğraf upload etme noktasında sizlere hizmet vermekte olan sitemizden bahsettik. Şimdi, dilerseniz, içeriklerinizi siteye nasıl yüklüyorsunuz, bunun adımlarını belirtelim:
·        Resimlinki sitemize girişimizi yapıyoruz
·        Siteye ilk giriş işlemlerinizi yapıyorsunuz. Bu işlemlerinizi herhangi bir şekilde ücret ödemeden yapabiliyorsunuz. Site, Gmail ya da Facebook hesaplarınızla hızlı giriş işlemleri sağlıyor.
·        Bunların ardından ana sayfada yer almakta olan ‘’Görsel Yükle’’ sekmesine gelebilirsiniz. İki farklı yöntem bulunuyor. İsterseniz ‘’Sürükle bırak’’ dersiniz ya da ‘’Dosya yükle’’ sekmesinden elle seçiminizi yapabilirsiniz. Dosyanızı yüklerken, unutmamanız gereken şey ise boyut olmalıdır. 30 MB olduğundan bahsetmiştik.
·        Son sayfada ise resminizin dijital ortama site aracılığıyla işlenmiş olduğunu göreceksiniz. Burada, farklı formatlara ait olarak farklı görüntüleme linkleri bulunuyor. Dilediğiniz linki alabilirsiniz.
·        Linki kopyaladıktan sonrasında, kullanmak istediğiniz yerde girişlerinizi yaparak, resmi görüntüleyebilirsiniz.
 Dosya yükleme ile ilgili bir sorununuz mu var? Eğer boyutunuz uygun, dosya uzantınız da site ile uyumluysa, iletişim sekmesini kullanın. Bu alandan dosya yükleme sorununuzu bildirin. Kısa süre içerisinde çözüm noktasında geri dönüş yapılacaktır. Eğer bir sorununuz yok ama soru işaretiniz varsa, bunları da yine aynı yöntemle bildirebiliyorsunuz.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren tutarsiz.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. tutarsiz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.