Hoşgeldiniz... Yeni Çekilişlerimiz Etkinlik Alanından Paylaşılacaktır... Bizi Takipte Kalın...
Sponsor Reklam
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TCK 188
#1
Uyuşturucu maddenin ticareti ve suçunun cezası TCK 188 üzerinden net bir şekilde belirtilmiştir. Ancak bu suç kapsam bakımından oldukça geniştir. Suçların kişisel olması yüzünden de diğer alanlarda olduğu gibi bu alanda da kişisel bir yargılama yapılmaktadır. Bundan kaynaklı olarak suçu işleyen bireyler muhteviyatlarına göre yirmi yıldan otuz yıla kadar değişim gösteren hapis cezaları ile yargılanmaktadır. Aynı suç çerçevesinde cezası adli para olan suçluların bulunduğu da bilinmektedir.
TCK 104 ise reşit olmayan çocukla cinsel ilişkide bulunanlar açısından değerlendirilmektedir. Bu konu oldukça hassas olduğundan ciddi bir kovuşturma sürecinin geçirildiği bilinmektedir. On beş yaşından büyük olan çocukların rızalarının bulunup bulunmadığı ortada cebir durumunun olup olmadığı araştırılmaktadır. Araştırmalar neticesinde elde edilen sonuçlar ise suçu işleyene ne kadarlık ceza verilmesi gerektiğine kesinlik kazandırmaktadır.
Taksirle Adam Öldürmek
Türk Ceza Kanunu’nda en geniş alanlardan birine sahip olan suçlar arasında taksirle adam öldürmek bulunmaktadır. Bu suç yerine göre değişim gösteren kişilerin yargılanmasına neden olmaktadır. Taksir kimi zaman ihmal kimi zaman ise kusur olarak değerlendirilmektedir. Bundan kaynaklı olarak doktor hataları da yaşanan trafik kazaları da bu kapsamda değerlendirilen suçlar arasında gösterilmektedir. Suçun durumuna göre yargılama yapıldığı için suçlu olarak bulunan kimselerin değişim gösteren cezalar aldığının altı çizilmektedir. Bahsedilen suçun detayları ise Türk Ceza Kanunu içerisinde Hayata Karşı Suçlar altında açıklanmıştır.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren tutarsiz.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. tutarsiz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.