Hoşgeldiniz... Yeni Çekilişlerimiz Etkinlik Alanından Paylaşılacaktır... Bizi Takipte Kalın...
Sponsor Reklam
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzman Psikolog Sorumlulukları
#1
İzmir Uzman Psikolog konusunda, başkalarının sorunlarını dinlemek ve bunlarla başa çıkmak çok zordur. Hastaların duygularını ciddiyetle ve doğru bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak bunalmış durumda. Ancak bundan daha önemli bir sorun var, yani iyi bir psikolog önce kendi kişisel sorunlarını çözmeli ve psikoterapi sürecinden geçmelidir. Psikoloji uzmanları arasında, özellikle kendini psikoterapiye adamış olanlar, terapi kurslarına ilk katılanlardır. Psikanalitik teoriye göre, bilinçsiz sürecin insanların kariyer seçimleri üzerinde büyük etkisi vardır. Başka bir deyişle, psikolog olmak isteyen pek çok kişinin bilmeden "kendi iç sorunlarını çözmek için" bu mesleğe yöneldiğini varsayalım. Bu açıdan bakıldığında herkes gibi psikoloji alanında çalışan kişiler de kendi iç dünyalarında psikolojik sorunlarla karşılaşabilirler. Psikoterapistin başarısı, bu sorunlardan kaç tanesini çözdüğüne ve bunları çözmek için harcadığı çabaya bağlıdır.
Uzman Psikolog Sorumluluk  Hususları
Uzman Psikolog İzmir  hususları hakkında merak edilen birçok konu bulunmaktadır.  Profesyonel bir psikoloğun temel görevi, düşünceleri, duyguları ve davranışları anlamaya ve açıklamaya çalışmaktır. Profesyonellerin diğer görevleri aşağıdaki kategorilere ayrılabilir.
·       Psikolojik testler yapın ve sonuçları değerlendirin,
·       Ruhsal, davranışsal veya duygusal bozuklukları tespit etmek ve teşhis etmek için,
·       Kişisel bir tedavi planı geliştirin,
·       Hasta ve aileleri tedavi planı hakkında bilgilendirmek için,
·       Psikolojik zorlukların doğasını, nedenlerini ve koruyucu faktörlerini formüle etmek,
·       Görüşme, anket ve gözlemlerle araştırma yapmak,
·       Bulguları paylaşmak için makaleler ve raporlar yazın,
·       Müşterilerin mahremiyetine sadık kalabilmek için,
·       Sürekli mesleki gelişim
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren tutarsiz.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. tutarsiz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.